Valiutų rinkos dienos apžvalga (2009 08 13)

2009-08-14

Vakar, paaiškėjus naujienoms po svarbiausio šios savaitės įvykio, JAV Federalinių Rezervų banko posėdžio, JAV doleris euro atžvilgiu susilpnėjo nuo 1,4145 iki 1,4200. Pagrindinės valiutų poros kursas pasikeitė ne taip ženkliai kaip buvo galima tikėtis, kadangi FED‘o atstovų komentarai atitiko daugumos investuotojų lūkesčius.

 

Kaip ir buvo galima tikėtis, didelių netikėtų sprendimų JAV FED‘o posėdžio metu nebuvo priimta. JAV dolerio bazinė palūkanų norma liko nepakeista bei artimiausiu metu, greičiausiai, ji tokia ir išliks. Šis pranešimas paneigė rinkoje sklandžiusius gandus, kad palūkanų norma gali būti artimiausiu metu didinama. JAV centrinis bankas paskelbė, kad jis toliau supirkinės 300 mlrd. JAV dolerių vertės ilgojo laikotarpio skolos vertybinius popierius, tačiau tai darys lėtesniais tempais.

 

Nors JAV ekonomika rodo pirmuosius atsigavimo ženklus, tačiau tokie JAV centinio banko sprendimai leidžia suprasti, kad bendra situacija vis dar išlieka pažeidžiama. Ateityje, FED‘ui   toliau bandant išlaikyti žemą JAV dolerio bazinę palūkanų normą, tai būtų vienas iš veiksnių lemiančių JAV dolerio silpnėjimą ilguoju laikotarpiu. Vakar paskelbtas Euro zonos birželio mėn. pramonės gavybos pokytis (-0,6%) buvo prastesnis nei praėjusį laikotarpį (0,5%). Taip pat, JAV birželio mėn. užsienio prekybos balanso deficitas padidėjo iki 27,01 mlrd. JAV dolerių, nors buvo tikimasi, kad deficitas turėtų išaugti iki 28,5 mlrd. JAV dolerių. Tačiau šios naujienos turėjo mažos įtakos vakarykštėms EUR/USD pozicijoms. Šiuo metu pagrindinės valiutų poros kursas bando toliau kilti aukštyn svyruodamas ties 1,4240. Šiandien sulauksime svarbių naujienų iš Euro zonos ir JAV. Ypač svarbių naujienų sulauksime iš JAV. Taigi, prognozėms pasitvirtinus ir sulaukus geresnių naujienų, galime tikėtis JAV dolerio susilpnėjimo.

<<< Atgal

Spekuliantai.lt Spekuliantai.lt apžvalgos

2015 m. Vasario 27 d. Biržos apžvalga
2015 m. Vasario 26 d. Biržos apžvalga
2015 m. Vasario 24 d. Biržos apžvalga
2015 m. Vasario 23 d. Biržos apžvalga

valiutos.lt © 2018
Privatumo politika
Reklama

Kontaktai: info@valiutos.lt

tiPRO grupės dalis
tiPRO logotipas
Ši svetainė talpinama