Lapkričio mėnesio apžvalga (2010 12 03)

2010-12-03
Praėjusį mėnesį įvykiai Euro zonoje tik patvirtino, kad finansų krizė dar neskuba trauktis iš Europos – Airijai buvo suteikta paskola, padėsianti įveikti biudžeto deficito problemas. Taip pat Europos Komisijos pareigūnai baiminasi, kad Airijos finansinės problemos nepaveiktų ir kitų euro zonos valstybių, turinčių didelius biudžeto deficitus.

Šie įvykiai Europoje turėjo tiesioginės įtakos, dėl kurios valiutų kursai ženkliai svyravo. Euro kursas dolerio atžvilgiu per lapkričio mėnesį nukrito net 6.6% (1.298 euro už dolerį). Artūras Milevskis, www.bankai.lt apžvalgininkas teigia, jog didėjant susirūpinimui dėl kai kurių Europos šalių biudžetų deficitų, investuotojai buvo linkę keisti eurą į kitas valiutas, taip pat pardavinėti Europoje veikiančių ar listinguojamų kompanijų akcijas. Ši padidėjusi euro pasiūla ir galėjo lemti ženklų kurso kritimą. Krentant euro kursui, kitos valiutos kilo – gruodžio 2 dienos duomenimis, JAV dolerio kursas lapkričio mėnesį kilo 6% iki 2.645 litų už dolerį, o Didžiosios Britanijos svaras – 4.7% (4.125 litai už svarą). Ir pirkti, ir parduoti eurą palankiausia buvo Unicredit banke, kur eurą galima buvo nusipirkti už 3.4597 litus, o parduoti – atitinkamai už 3.4459 litus. Visus kursus galite sėkmingai apskaičiuoti naudojantis unikalia valiutų skaičiuokle.

Valiutos pirkimo ar pardavimo grynaisiais pinigais mažiausias komisinis mokestis buvo Šiaulių ir Ūkio bankuose – 2 litai, kai tuo tarpu komisinis mokestis už tokias operacijas kituose bankuose – 2.5 – 3 litai. Išsiimti grynuosius pinigus iš savo banko sąskaitos pigiausiai kainavo Medicinos banke – 0.5%, o brangiausiai - Swedbanke (0.8%).

Lapkričio mėnesį buvo pastebėtas tolesnis terminuotų indėlių palūkanų normos kritimas – spalio mėnesį didžiausias palūkanas mokėjo Ūkio bankas – 4.7 proc., kai tuo tarpu lapkričio mėnesį didžiausia bankų mokama palūkanų norma buvo tik 4% (Šiaulių bankas). Portale www.bankai.lt, taip pat galima rasti palyginamąją informacija ir apie terminuotų indėlių, laikomų unijose, palūkanų normas. Už terminuotus indėlius laikomus litais, didžiausias palūkanas mokėjo „Kredito unija Sveikatos kreditas“ – net 5.78%, o mažiausias – „Akademinė kredito unija“ (4%).

LBA prezidento S. Skopo teigimu, indėliai vis dar išlieka vienu pagrindinių taupymo priemonių ir spalį gyventojų depozitų sąskaitos pasipildė dar 44,9 mln. litų.<<< Atgal

Spekuliantai.lt Spekuliantai.lt apžvalgos

2015 m. Vasario 27 d. Biržos apžvalga
2015 m. Vasario 26 d. Biržos apžvalga
2015 m. Vasario 24 d. Biržos apžvalga
2015 m. Vasario 23 d. Biržos apžvalga

valiutos.lt © 2018
Privatumo politika
Reklama

Kontaktai: info@valiutos.lt

tiPRO grupės dalis
tiPRO logotipas
Ši svetainė talpinama